Ile kosztuje subskrypcja Netflixa? Sprawdź koszt użytkowania popularnej platformy do oglądania filmów i seriali

Netflix to światowy gigant, który w swoich zbiorach gromadzi najlepsze filmy i seriale, cenione i chętnie oglądane przez widzów z całego świata. Za korzystanie z popularnej platformy Netflix koszt dla pojedynczego użytkownika jest różny – w zależności od tego ile ekranów jednocześnie będzie mogło obsługiwać konkretne konto. Często zdarza się, że fani seriali i filmów Netflixa decydują się na wspólne wykupienie subskrypcji z rodziną lub przyjaciółmi, oszczędzając tym samym znaczną kwotę każdego miesiąca. Co się najbardziej opłaca? Ile kosztuje abonament netflix? Podpowiadamy.

Netflix: ile za miesiąc?

Platforma oferuje trzy pakiety, spośród których użytkownik może wybrać najbardziej korzystną ofertę dla siebie. Dostępne są: pakiet podstawowy, standard i premium różniące się jakością wyświetlanego obrazu, ale i ilością ekranów, na których można jednocześnie oglądać filmy i seriale. Cennik netflixa nie zmienia się często – ostatnio było to w 2021 roku, kiedy światowy gigant skorygował ceny pakietów obniżając najtańszy abonament, a podwyższając cenę pakietu premium. Podstawowa subskrypcja Netflixa zakłada jakość obrazu SD i 1 ekran, pakiet standard to jakość FullHD i 2 ekrany, z kolei opcja premium przewiduje jakość 4K/HDR i aż 4 ekrany. Ile kosztuje Netflix? Cennik z uwzględnieniem każdego pakietu różni się od siebie, więc warto przyjrzeć się wszystkim dostępnym opcjom.

Konto netflix – cena

Ile kosztuje pakiet netflix? Poniżej przedstawiamy konkretne kwoty, które ponoszą fani filmów i seriali dostępnych na platformie. Za netflix plany cena wynosi kolejno:

  • Pakiet Podstawowy to koszt 29 zł 
  • Pakiet Standard wyniesie nas 43 zł
  • Pakiet Premium to cena 60 zł

Wszystkie opłaty rozliczane są miesięcznie i automatycznie, co oznacza, że platforma w dniu rozliczenia sama pobierze z karty odpowiednią kwotę, bez specjalnego powiadomienia czy potrzeby potwierdzania transakcji w banku. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które przewidują stałą subskrypcję platformy. Za Netflix cena polska jest stosunkowo niska – w porównaniu za tę samą usługę za granicą musielibyśmy zapłacić zdecydowanie więcej.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc dla jednej osoby?

Okazuje się, że cena za netflix nie musi być stała. Interesującą propozycją okazuje się współdzielenie konta – w przypadku pakietu premium wykupionego wraz z trójką znajomych na Netflix cena za miesiąc znacznie się zmniejsza. Ile kosztuje Netflix dla 4 osób? Opłata wynosi już jedynie 15 zł miesięcznie za każdego użytkownika, zamiast 29 zł w przypadku subskrypcji w pojedynkę. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: ile za netflix? Wszystko zależy od wybranego planu, potrzeb i komfortu użytkowania.

Netflix abonament na rok

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje netflix na rok i czy w przypadku tak długiej subskrypcji możemy liczyć na specjalne oferty i zniżki. Okazuje się, że platforma przewiduje jedynie miesięczne zobowiązanie, co oznacza, że zakup Netflixa na rok z góry jest niemożliwy. Cena za cały rok będzie więc zależała od wybranego planu i tego, ile kosztuje netflix miesięcznie. Będzie to więc kolejno

  • 348 zł rocznie za pakiet podstawowy
  • 516 zł rocznie za pakiet standard
  • 720 zł rocznie za pakiet premium

Za konto netflix cena nie jest zbyt wygórowana, biorąc pod uwagę oferowaną różnorodność filmów, programów i seriali. Możemy tu bowiem oglądać zarówno komedie romantyczne, bajki, horrory, show telewizyjne, jak i thrillery oraz dobre filmy sensacyjne. Każdy fan kinematografii znajdzie tu więc propozycję dla siebie. Netflix nie wyświetla reklam, dzięki czemu nic nie będzie przerywać interesującego seansu. Miejmy nadzieję, że netflix cennik swoich usług przynajmniej w tym roku pozostawi bez zmian, mimo podwyżek i galopującej inflacji. W wielu krajach bowiem Netflix koszt subskrypcji podniósł o nawet kilkadziesiąt procent, co wielu użytkowników skłoniło do porzucenia swojego członkostwa.