Pomimo tego, że dopiero zrobiła się wiosna, to my już marzymy o lecie. Chciałybyśmy modnie się ubrać, spędzać sporo czasu w ogrodzie, korzystać z kąpieli w basenie, czy też organizować sobie przeróżne wycieczki. Rzeczywiście nadchodzący okres zapowiada się naprawdę ciekawie. Lubimy także lato ze względu na możliwość tworzenia odważnych, nieoklepanych i kolorowych stylizacji. Na razie musimy poczekać na letnie upały, ale już możemy sprawdzić, co ciekawego wydarzy się w modzie. Co w nadchodzącym sezonie będzie najmodniejsze? Sprawdźmy to.

Długie spódnice na lato – nie możesz obok nich przejść obojętnie

Lato kojarzy się nam z krótkimi spodenkami, skąpymi bluzkami i wygodnymi klapkami. W takich stylizacjach najczęściej mijamy kobiety na ulicy. Na pewno jest to wygodne rozwiązanie, ale czy atrakcyjnie modowo? Nie do końca.

Warto ubrać się w ten sposób, aby wyróżnić się nieco z tłumu. Kluczem do osiągnięcia sukcesu będą także ubrania wpasowujące się w obowiązujące trendy. Absolutnym hitem będą długie spódnice na lato

Był już sezon, w którym były one na topie, ale teraz wyglądają one całkowicie inaczej. Wykonane są z różnych materiałów, mogą być szerokie, bardziej przypasowane, gładkie, czy też w ciekawe wzory. W zestawie niektóre z nich mają dołączony pasek, który podkreśla naszą talię.

spodnice-na-lato

Kiedyś ta część garderoby była zarezerwowana dla kobiet starszych, które chciały wyglądać kobieco, ale skóra na ich nogach nie wyglądała zbyt zachęcająco. Spódnice były raczej babcine. Teraz w spódnicach maxi chodzą nawet młode dziewczyny.

Jakie buty zestawić z długą spódnicą?

Wiemy już, że długa spódnica to będzie must have zbliżającego się sezonu. Przydałoby się do niej jeszcze dobrać ciekawe obuwie. Niektóre kobiety uważają, że w długich sukniach nie widać butów, a więc panuje tutaj pełna dowolność. Nie jest to prawda.

Do letniej stylizacji najlepiej sprawdzą się sandały kolorowe na koturnie, białe trampki, czy też ciekawe klapki w stylu boho. Wybór butów jest tak ogromny, że na pewno każda kobieta znajdzie na lato coś dla siebie wyjątkowego. Przy czym czasami warto sprawdzić takie obuwie, którego zazwyczaj nie nosiłyśmy. Kto wie, może to będzie ta nowość, która odświeży nasze stylizacje?

Zakupione obuwie będzie pasowało nie tylko do wspomnianej długiej spódnicy, ale także do innych letnich stylizacji. Raczej latem zestawiamy ze sobą przeróżne elementy naszej garderoby. Czasami kilka przypadków sprawia, że otrzymujemy ciekawą kreację, która jest bardzo komplementowana przez inne osoby.

Kluczem do takich kreacji jest pobudzenie swojej kreatywności, a także zabawa modą. Warto eksperymentować, testować różne połączenia i po prostu czerpać radość z uzyskanych efektów. Wiosną warto odważyć się na sprawdzenie ubrań, których zazwyczaj nie nosiliśmy. Może warto do niektórych z nich się przekonać? Bawmy się letnimi stylizacjami, a na pewno stworzymy coś nieoklepanego, co będziemy dumnie prezentować na ulicach, czy też w innych miejscach publicznych.